עבודות לסטודנטים – איך משלבים בין עבודה ללימודים?אם אתם סטודנטים עובדים, אתם בטח מכירים מקרוב את התמרון המורכב בין קריירה ללימודים, תיזוזים בין הקמפוס למשרד, כתיבת עבודות באמצע הלילה כשאתם כבר סחוטים מעייפות, נמנומים בעת הרצאות מייגעות או להפך – עייפות פתאומית שנופלת עליכם דווקא בישיבת מחלקה סופר חשובה.
אז נכון, בחרתם לעבוד ואתם שלמים עם ההחלטה ולפעמים זה קשה – אתם מבריזים משיעורים לא הכרחיים, משלימים את החומר מהחבר'ה ומנסים כל יום מחדש לעמוד בדרישות של הבוס ובדרישות של המרצים. התוצאה היא שיש פעמים שמתחשק לכם לעזוב את העבודה או לנשור מהלימודים, אבל אל תיתנו לרגעים כאלה לשבור אתכם, יש דרכים למצוא את האיזון הנכון בין עבודה ולימודים. כל מה שאתם צריכים זה לקחת נשימה עמוקה ולחפש אלטרנטיבות תעסוקה מתאימות, לגייס את המוטיבציה הדרושה וכמובן, למצוא עבודה שאתם אוהבים – גמישה, מתאימה לסטודנטים ויתכן שאפילו כזו שתהווה מקפצה לקריירה מצליחה.

תכנון נכון של הזמן: הזמן הוא משאב מוגבל ובתקופה של דד ליינים צפופים בעבודה ומערכת שעות דחוסה בלי מודים, קשה מאוד למצוא את הזמן להגיע לעבודה או לחזור מהמשרד לפקולטה או לשבת ולבצע את כל המטלות הדרושות. זו הסיבה שאתם חייבים לתכנן מראש כיצד ייראה לוח הזמנים שלכם לסמסטר הקרוב. הבחירה בידיכם – האם אתם מעדיפים לחפש עבודה גמישה בשעות בהסתמך על מערכת השעות או להפך – לבחור את הקורסים המתאימים לפי המשמרות בעבודה? כך או כך, נסו לתכנן את הלו"ז כך שהוא יהיה ריאלי – למשל, אם העבודה שלכם רחוקה יחסית מהקמפוס, אז ככל הנראה לא תגיעו תוך 5 דק' לשיעור ולאחר זו הרי לא אופציה, אז נסו למצוא קורס שמתחיל יותר מאוחר או תבקשו מהבוס אישור מיוחד לצאת מוקדם יותר באותו יום. אל תתפשרו על קורסים שמעניינים אתכם וגם אל תתפשרו על העבודה, תמיד אפשר לשחק עם השעות, למצוא עבודה במשמרות או עבודה במשרה חלקית או להציע לעשות השלמות מעבודה מהבית.

מסגרות גמישות: אתם אלה שיכולים לבחור האם לעבוד במסגרת גמישה או ללמוד במסגרת גמישה או כמובן – לבחור כך ששתי המסגרות יהיו גמישות ככל האפשר. למשל, עבודה במשמרות, עבודה לפי שעות, עבודה מהבית או לימודים באוניברסיטה הפתוחה או לקיחת קורסים מקצועיים וכולי. מסגרות גמישות יעניקו לכם את היכולת המבוקשת ללמוד ולעבוד ולהצליח לשלב בין שני העולמות. הלוקיישן קובע: אין מה לעשות, המרחק משחק תפקיד חשוב בבחירת עבודה. אתם יכולים לנסות לחפש עבודה בתוך הקמפוס עצמו או בסביבת הקמפוס או עבודה שמתחילה אחרי שעות הלימודים וקרובה יחסית לבית – כך תימנעו מעמידה ממושכת בפקקים או טרטורים מעייפים.

לומדים מהעבודה: עבודה שהיא הפרקטיקה של מה שאתם לומדים לא רק שתעניק לכם את הניסיון הדרוש ותראה מצויין בקורות החיים שלכם – היא גם תאתגר אתכם. רוב הסיכויים שאתם אוהבים את מה שבחרתם ללמוד ולכן, עבודה שדורשת מכם ליישם את מה שאתם לומדים היא בחירה מוצלחת ואף מהנה. כך תוכלו להשתמש בידע שאתם רוכשים לשני הכיוונים ולא להתבלבל בין התחומים.

משלימים פערים: תמיד ישנן דרכים לפתור תרגילים, לכתוב סמינר במקום העבודה או לעבור על הפרוייקט בעבודה בזמן הלימודים. מצאו את השעות הנכונות להשלמת הפערים ותעמדו בקצב – למשל, אם אתם נוסעים באוטובוס ללימודים או לעבודה, זה הזמן לקרוא קצת חומר לשיעור. שעת חלון? מצויין, שבו בספרייה ולמדו או עבדו. יום חופש בשבוע? פיתרון נפלא להדבקת הפער.

סדר עדיפויות: אל תשכחו לנהל יומן – אתם יכולים לנהל יומן נפרד ללימודים ויומן אחר לענייני עבודה וכך לעבור בקלות מתחום לתחום בלי להתבלבל. אם אתם מעדיפים לקבל תמונת מצב עדכנית בנוגע למטלות הכלליות שלכם, נהלו יומן אחד וערכו סדר עדיפויות – מה הכי דחוף כרגע בעבודה ומה בלימודים? במה תשקיעו יותר או האם להשקיע באופן שווה בכל תחום, זו כבר החלטה שלכם.

תקופות לעבודה: עבודות זמניות מהוות הזדמנות מצוינת לעבוד, במיוחד למי שמחפש השלמת הכנסה או הכנסה זמנית. אתם יכולים לעבוד רק בוויקנדים, עבודה קבועה כשהדרישה היא עבודה בסופי שבוע או עבודה זמנית בתקופה של חופשת סמסטר או חופשת הקיץ – כך תוכלו לחסוך להמשך השנה או להתמחות בתחום הלימוד שלכם בלי לחץ של מטלות לימודיות.

דרושים סטודנטים - מידע שימושי

גולשים שקראו על "דרושים סטודנטים" התעניינו גם ב:

לימודי משפטים, לימודי אנגלית.

המלצות קריאה:

ללא.

מקורות מידע נוספים:

דרושים.

חיפושים פופולאריים:

"לימודים","הצעות לימודים","לימודים בישראל".

תוכן עניינים 

  

קורסי העשרה ופנאי

 • לימודי שייט
  לימודי שייט
  יש קורסים שלא תרצו לפספס - לימודי שייט, הדרך הקלה להפיג מתחים בתקופת הלימודים...
 • לימודי תזונה
  לימודי תזונה
  מזון בריא הוא לא רק דרך חיים, אלא מקצוע לכל דבר...

מוסדות מומלצים

 • הטכניון
 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת חיפה
/

מאמרים מומלצים

צור קשר

שם
טלפון
דוא"ל
אתר
מהות הפניה
הערות
שאלות