קורס הורות נכונהכולנו יודעים שהורות משפיעה על קשת רחבה של רגשות ומצבים - החל מהתפתחות ועיצוב אישיותו של הילד ועד לחיים זוגיים מלאי אושר וחיי משפחה טובים. יש הלוקחים את ההורות כדבר מובן מאליו אבל האם זה נכון?
הורות הוא אחד התפקידים החשובים בחיינו והוא עשיר ומורכב מסיטואציות, מצבים והצורך בקבלת החלטות חשובות וגורליות. להיות הורה לא מסתכם בקניית מנשא לתינוק שיהיה חדיש ובטיחותי, או לדאוג שהוא יאכל "הכי בריא". תפקידנו כהורים מורכב יותר ובו אנחנו חייבים להצטיין עבור הילדים והמשפחה. קורס הורות נכונה יוכל לתת לכם מגוון כלים וגישות שבעזרתם תוכלו להיות הורים טובים יותר.

מהם הכלים שארכוש בקורס הורות?

בהורות קיימים רבדים מגוונים ולחלקם הניכר אנחנו כהורים לא נשים לב בחיי היום יום.
תוך כדי גידול הילדים צרכים שונים של הילד נזנחים, גם במקרים בהם אנחנו מודעים להם. ברוב המקרים ההורים כלל אינם מכירים ומבינים את הצרכים הרגשיים/החברתיים של ילדיהם, המהווים פן חשוב מאוד בהתפתחותם.
אם כך, איך אנחנו כהורים נדע כיצד לעזור לילדים שלנו להיכנס לחייהם כבוגרים? החיים הם דינאמיים והמציאות משתנה חדשות לבקרים ומציבה את ההורים בפני מטלה קשה של הבנת צרכים שלא היו קיימים בילדותם (מי מכם באמת יודע מה זה פייסבוק או את משמעות הביטויים ילד כאפות, לחפור וכד'). כהורים אנחנו חייבים להתאים את עצמנו למציאות שבה חיים הילדים שלנו (ולא רק הם, גם אנחנו).

זיהוי מוקדם ונכון של התנהגויות ומצבי רוח והדרך שבה אנו צריכים להגיב כהורים, יצירת אווירה משפחתית חמה ותומכת, כלים לשפר את מצוינות ילדינו וללמדם מהן הצלחות ומחויבויות, איך אנחנו כהורים יכולים להשפיע על הביטחון העצמי שלהם - כל אלה ועוד הם חלק מהתובנות שתקבלו בקורס.

הורות נכונה אינה מתבססת על תבנית מוגדרת מראש ולא תמצאו בה קיצורי דרך, הורות נכונה מבוססת על תהליך דינאמי אישי המתאים לכם ולילדכם ולדרך בה תנקטו על מנת לאפשר להם את המרחב הנכון עבורם לצד חינוכם לערכים שאתם רוצים להקנות להם.

איפה אפשר ללמוד וכמה זה עולה?

קורסים להורות תוכלו למצוא במכונים השונים להורות, בבתי הספר, בקליניקות ובקבוצות הורים שונות ברחבי הארץ. לרוב קורסים אלו נעשים בקבוצות/ כיתות קטנות אך קיימים גם קורסים מרובי משתתפים.

קורס ממוצע נע בין 30 ל-60 שעות לערך והתכנים משתנים בין קורס לקורס.

המחיר לקורס נגזר משקלול של השעות והיקף הקורס שבחרתם, כמות המשתתפים וגורמים נוספים. מחירי הקורסים השונים נעים בין מאות שקלים לאלפי שקלים בודדים.

קורס הורות נכונה - מידע שימושי

גולשים שקראו על "קורס הורות נכונה" התעניינו גם ב:

לימודי משפטים, לימודי אנגלית.

המלצות קריאה:

ללא.

מקורות מידע נוספים:

ללא.

חיפושים פופולאריים:

"לימודים","הצעות לימודים","לימודים בישראל".

תוכן עניינים 

  

קורסי העשרה ופנאי

 • לימודי שייט
  לימודי שייט
  יש קורסים שלא תרצו לפספס - לימודי שייט, הדרך הקלה להפיג מתחים בתקופת הלימודים...
 • לימודי תזונה
  לימודי תזונה
  מזון בריא הוא לא רק דרך חיים, אלא מקצוע לכל דבר...

מוסדות מומלצים

 • הטכניון
 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת חיפה
/

מאמרים מומלצים

צור קשר

שם
טלפון
דוא"ל
אתר
מהות הפניה
הערות
שאלות