המסלול האקדמי המכללה למנהל, קמפוס ראשל'צ"המסלול האקדמי המכללה למנהל" היא המכללה הראשונה בישראל שהעניקה תואר אקדמי, הקמפוס שלה שוכן בראשון לציון ולומדים בו כאחד עשרה אלף סטודנטים.
למעשה, המכללה למנהל הוא שם של שני גופים שונים – המכללה למנהל מיסודה של הסתדרות הפקידים ו"המסלול האקדמי המכללה למנהל". המוסד הראשון הוא רשת ענקית של בתי ספר השוכנים ב-20 ערים, אבל רוב הקורסים ברשת הזאת הם ללימודי תעודה ולא נחשבים אקדמיים. המוסד בעל הקמפוס בראשון לציון הוא זה שמעניק את התארים האקדמיים במסלולים שונים כשכמובן הבולט והידוע מכולם הוא התואר במנהל עסקים, הוותיק בארץ.

"המסלול האקדמי המכללה למנהל" מסלולי הלימוד

אלה תחומי הלימוד בקמפוס הראשוני:

מנהל עסקים- אם להאמין לכתוב באתר המכללה, בית הספר למנהל עסקים שלהם הוא הגדול בארץ בתחום זה. אך גם אם הדברים מוגזמים שמו של בית הספר נישא לפניו בזכות עשרות אלפי בוגרים ומוניטין חיובי.
בית הספר למינהל עסקים מציע מסלול ללימודי BA ו-MBA. תלמידי התואר הראשון יכולים לבחור באחת ההתמחויות הבאות – מימון, טכנולוגיות עסקיות, שיווק ופרסום וחשבונאות. ברוב ההתמחויות מתקיימים לימודי ערב המיועדים לתלמידים עובדים ולימודי יום כמקובל באוניברסיטאות.

אלה ההתמחויות בתואר השני – שיווק ופרסום, חשבונאות, התמחות בהון וממשל המתאימה למשפטנים, מיסוי עסקי, ניהול חברות, ניהול ביו-רפואי, ניהול משאבי אנוש ופסיכולוגיה ניהולית. תלמידי התואר השני יכולים לבחור במסלול עם תזה המאפשר להמשיך לדוקטורט או במסלול נטול תזה.

משפטים – את בית הספר למשפטים של המכללה למנהל הקים ב-1990 השר לשעבר פרופסור דניאל פרידמן. עד אז לא הוכשרו עורכי דין מחוץ לאוניברסיטאות ולכן עצם הקמת בית הספר למשפטים היוותה פריצת דרך. יש אומרים כי ההצפה בכמות עורכי הדין קשורה ישירות למאורע הזה.

אפשר ללמוד תואר ראשון המוקדש כולו למשפטים או לשלבו אם אחת ההתמחויות הבאות – תקשורת, כלכלה, חשבונאות או מינהל עסקים. שילוב של ידע נוסף לידע המשפטי יכול לסייע לעורך דין צעיר ולסלול לו דרך כמשפטן מומחה לתחום מסוים. יש גם מסלול לאקדמאים שאמנם נפרס על פני 3 שנים אך רק שלושה ימים בשבוע.
בעלי התואר הראשון יכולים להתקדם וללמוד לתואר שני בבית ספר זה.

תקשורת - במסלול האקדמי המכללה למנהל מצהירים כי ייחודו של בית הספר לתקשורת הוא בידע המעשי שהוא מקנה לתלמידיו. הם עושים זאת באמצעות תחנת רדיו (קיימת בעוד בתי ספר לתקשורת), מגזין תרבות מקוון ולימודים הכוללים התמחות מעשית באחד מגופי התקשורת.
כדאי לדעת כי אין מסלול בלבדי לתקשורת ותצטרכו לשלב את הלימודים בלימודי ניהול. סטודנטים לתקשורת יכולים לבחור אחד מארבעה מסלולים – פרסום, עיתונאות, תקשורת דיגיטלית ותרבות פופולארית.

כלכלה – בבית הספר לכלכלה של המכללה למנהל אפשר ללמוד באחד מחמשה מסלולים- כלכלה, מימון, מימון וביטוח, מערכות מידע ושיווק. כן פועלות התוכניות הייחודיות - לימודי ביטוח פנסיוני שבוגריה יכולים לשמש יועצים פנסיונים, ותוכנית ללימודי ERP של תוכנת SAP- לניהול חברות ענקיות.

מדעי ההתנהגות- בתחום זה קיימות חטיבות הלימוד הבאות- משאבי אנוש, קרימינולוגיה ולמידה התנסותית. אפשר ללמוד לתואר שני במסלול ללימודי משפחה ובמסלול לייעוץ ופיתוח ארגוני.

מדעי המחשב- בחוג הזה אפשר לקבל תואר B.Sc תוך התמחות באחד מהנושאים הבאים- אבטחת מידע, מערכות סלולארית ואינטרנטיות, ראיה ממוחשבת ומערכות וידאו וחטיבה במנהל עסקים.

עיצוב פנים – חוג זה הוא מהראשונים בארץ שהקנו תואר ראשון בעיצוב. בוגרי המסלול מציגים את עבודת הגמר שלהם בתערוכה בה מבקרים בכירי התעשייה.

פסיכולוגיה- תוכנית חד חוגית שלדברי המכללה נועדה להעניק לתלמידים ידע מעמיק בתחום על מגוון התיאוריות שבו.

לימודי המכללה למנהל - מידע שימושי

גולשים שקראו על "המכללה למנהל" התעניינו גם ב:

לימודי משפטים, לימודי אנגלית.

המלצות קריאה:

ללא.

מקורות מידע נוספים:

ללא.

חיפושים פופולאריים:

"לימודים","הצעות לימודים","לימודים בישראל".

תוכן עניינים 

  

קורסי העשרה ופנאי

 • לימודי שייט
  לימודי שייט
  יש קורסים שלא תרצו לפספס - לימודי שייט, הדרך הקלה להפיג מתחים בתקופת הלימודים...
 • לימודי תזונה
  לימודי תזונה
  מזון בריא הוא לא רק דרך חיים, אלא מקצוע לכל דבר...

מוסדות מומלצים

 • הטכניון
 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת חיפה
/

מאמרים מומלצים

צור קשר

שם
טלפון
דוא"ל
אתר
מהות הפניה
הערות
שאלות