לימוד אנגלית בכיףלימוד אנגלית בימינו הוא משימה הכרחית. הצורך לדעת את השפה לשם עבודה או לימודים בחו"ל ברור, אך גם מי שנותר בארץ ורוצה להיות מעודכן צריך לחשוב על לימוד אנגלית. אתרי האינטרנט הטרנדיים ביותר תמיד היו ויהיו באנגלית. רוצים להוריד סרט? להאזין למוזיקה חדשה? לקרוא ספר אלקטרוני? כדאי שתשלטו בשפה.
בית ספר לאנגלית הוא האמצעי הנוח, הזמין, היעיל והמדויק לרכישת השפה אך גם מי שמתכנן להירשם ללימודים או כבר נרשם, יכול לשפר את הישגיו אם יאמץ כמה כללים מעשיים:

לקרוא באנגלית - לימוד אנגלית באמצעות קריאה - זה גם מהנה וגם מחדד את הלשון. מי שלא אוהב לקרוא נובלות ישאב הנאה רבה מקריאת ידיעות מאתרי החדשות בינלאומיים. אפשר לקרוא מידע מעניין באתר ויקיפדיה באנגלית או סתם לחפש חברים חדשים ברשת פייסבוק (Facebook). ככל שתתמידו בקריאה כך תשפרו את אוצר המילים שלכם ואת הבנת הנקרא.

לשמוע אנגלית - הקריאה מהנה אך יש בה חיסרון אחד והוא חוסר היכולת לתרגל הגייה. מי שקורא הרבה אולי מכיר המון מילים אך לא תמיד יודע איך להגות אותן. למשל, "קטעים" באנגלית זה excerpts. אך האם ידעתם שלא מבטאים את ה- P?
שמיעת השפה חשובה והדרך הנעימה ביותר לעשות זאת היא לצפות בסרטים או בתוכניות טלוויזיה ללא תרגום. מי שאוהב אקטואליה יכול לצפות באחד מערוצי החדשות באנגלית או לגלוש לאתר האינטרנט של אחד הערוצים המוכרים (BBC, CNN, FOX News ואחרים). באתר howjsay תוכלו להקליד מילה ולשמוע קריין שיבטא אותה באנגלית אמריקאית ובאנגלית בריטית.

לדבר אנגלית - אם קראתם ושמעתם אנגלית הגיע הזמן לתכל'ס. לימוד אנגלית חייב לכלול גם שיחות בשפה. בית ספר לאנגלית מציע את התרגול הטוב ביותר, אך גם בבית אפשר לבקש מבני המשפחה לשתף פעולה ולקבוע שעה שבה משוחחים רק באנגלית. החוויה מהנה, משעשעת ומעשירה. עם זאת, אין תחליף לבית ספר עם מורה שהאנגלית היא לו שפת אם.

לימודי אנגלית מגיל צעיר - בלשנים וחוקרי מוח משוכנעים כי חמש שנות החיים הראשונות של הילד הן הטובות ביותר ללימוד שפה. מי שפגש ילד שחי שנים אחדות מחוץ לישראל בוודאי התפעל מן המהירות והקלות שבה למד הילד את השפה החדשה. לכן אפשר וכדאי לחשוף את הילדים לאנגלית כבר בגיל צעיר. זה לא אומר שצריך לרשום ילד בן שלוש לבית ספר אלא שכדאי לספק לו גירויים שונים בשפה. למשל, לתת לו לצפות בסרטים ללא תרגום, להשמיע לו שירים באנגלית או להציע לו לשחק משחק בשפה.

ללמוד 600 מילים - יש הטוענים כי נדרשות רק כ-600 מילים לניהול שיחות משמעותיות בשפה כלשהי. אם תשננו 30 מילים חדשות בשבוע, אחרי פחות מחצי שנה יהיה לכם אוצר של 600 מילים ואף יותר.

לשיר באנגלית - עד עכשיו קראתם, דיברתם ושמעתם אנגלית, כעת אפשר גם לשיר. בחרו שירים אהובים, מצאו את מילותיהם באינטרנט או בעטיפות של הדיסקים, ושירו אותם. בזכות החריזה והמלודיה תהיה המלאכה קלה ובמהרה תוכלו להשוויץ לפני חברים על ידיעת מילות השיר. ולא פחות חשוב מכך, תלמדו מילים חדשות שתוכלו לשלוף בקלות בעת הצורך.

ללמוד אנגלית לבד באחת הדרכים שלהלן היא מהנה ומעשירה אך כדאי לזכור כי רק בית ספר לאנגלית מספק את התנאים והתשתית הנחוצים כל כך לידיעת השפה ברמה גבוהה.

לימוד אנגלית - מידע שימושי

גולשים שקראו על "לימוד אנגלית" התעניינו גם ב:

קורס אנגלית עסקית, לימודי אנגלית.

המלצות קריאה:

ללא.

מקורות מידע נוספים:

ללא.

חיפושים פופולאריים:

"לימודים","הצעות לימודים","לימודים בישראל".

תוכן עניינים 

  

קורסי העשרה ופנאי

 • לימודי שייט
  לימודי שייט
  יש קורסים שלא תרצו לפספס - לימודי שייט, הדרך הקלה להפיג מתחים בתקופת הלימודים...
 • לימודי תזונה
  לימודי תזונה
  מזון בריא הוא לא רק דרך חיים, אלא מקצוע לכל דבר...

מוסדות מומלצים

 • הטכניון
 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת חיפה
/

מאמרים מומלצים

צור קשר

שם
טלפון
דוא"ל
אתר
מהות הפניה
הערות
שאלות