לימודי תעודה והכשרה מקצועיתמה הן אפשרויות הלימוד ולמי זה טוב
לימודי תעודה נחלקים לכמה מסלולים אפשריים: אחד, לימודים באחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה לצורך קבלת תעודה במסלולים שאינם מזכים בתואר ראשון; מסלול נוסף הוא מסלול לקבלת תעודה והסמכה ממשלתיים כמו: הנדסאים, טכנאים, שרטטים, לבורנטים – מה"ט – (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע); חשמלאים – היחידה לרישוי חשמלאים; ומסלול לימודי המשך לבעלי תואר ראשון לצורך התמקצעות בתחום מסוים, למשל, הכשרת מורים במכללות לחינוך, או הכשרת מנהלים בבתי הספר למנהל עסקים, שוק ההון, ביטוח ועוד. מורים יכולים לקבל תמורה כלכלית במשכורת בשם "גמול השתלמות" על סמך השתתפותם בקורסים מקצועיים, מנהלי חברות יכולים ובעלי תפקידים בארגונים גדולים יכולים לשפר את עמדותיהם בארגון על ידי הכשרה בקורסים כמו אימון אישי למנהלים ולהרחיב את פעילותם בארגון בעזרת קורס דירקטוריון. בתחום הרפואה המשלימה עדיין אין תארים אקדמיים והלימודים בכל זרמי המקצוע הם לתעודת גמר או דיפלומה. כך גם לימודי קוסמטיקה ויופי, הם לימודים לצורך תעודת גמר. בתחום הנדל"ן והביטוח ניתן ללמוד את המקצוע בקורסים המקנים תעודה, וגם בתחום שוק ההון ניתן ללמוד לצורך תעודת הסמכה המקנה אישור לעסוק ביעוץ פיננסי וסחר במניות. גם לתחום ההיי טק ניתן להתקבל בעזרת ניסיון וקורסי המקנים תעודת הסכמה מטעם מייקרוסופט, סיסקו או לינוקס, ללא תואר אקדמי.

איפה אפשר ללמוד

כל מוסדות הלימודים הגבוהים, בכללן אוניברסיטאות בכל הארץ, האוניברסיטה הפתוחה ומכללות מציעות לימודי תעודה והכשרה מקצועית. לימודים אלה מיועדים לכולם, בין אם הם לצורך העשרה בלבד ובין אם הם לצורך רכישת מקצוע. רבים ממסלולי הלימוד המקצועיים מתאימים לשעות של אנשים עובדים, משך תקופת הלימודים קצרה יותר מלימודים אקדמיים ובכך מתאפשר ללומד לנסות ולהשתלב מיד עם סיום הלימודים, ולעיתים קרובות עוד בשלב הלימודים, בעבודה אוריינית למקצועו.

כמה זה עולה לנו והאם יקבלו אותנו

מסלולי הלימוד עשויים להיות יקרים לעתים, כמו לימודים לתואר, אחרים עשויים להעניק גמולי השתלמות או זכאות למימוש מענק שחרור. יתכנו גם קורסים לתעודה שמוכרים כנקודות זכות לתואר וכך יכולים מי שלמדו לתעודה להשלים, בבוא העת אם ירצו, את לימודיהם לתואר.

ברוב המקרים אין תנאי הקבלה לקורסים המקצועיים והם נגישים לכל החפץ בהם, אם יש דרישות קבלה הן קלות יחסית ובעלות רלבנטיות לקורס, לדוגמה, קורס בבניית אתרים יתכן ודרישת הקבלה תכלול ידע בסיסי בעבודה במחשב. קורסים של אנשי ביטחון, בילוש וכדומה מחייבים תעודת יושר.

איך לבחור איפה ללמוד

אם כבר החלטתם מה ברצונכם ללמוד מגוון האפשרויות גדול ומבלבל. כדי להחליט היכן הכי כדאי ומתאים לכם ללמוד תוכלו לגשת לימים הפתוחים שנערכים לקראת ההרשמה ללימודים, בכל המוסדות להשכלה גבוהה וגם בבתי הספר ללימודי תעודה, כך תוכלו להתרשם ממגוון הקורסים המוצעים, מאיכות המרצים והמנחים בקורסים, מאיכות הציוד במוסד הלימודים ומהמחיר. כדי שתרגישו שבחרתם מוצר לימוד טוב ואיכותי אתם צריכים לעשות שופינג, או ברגליים או ברשת, באתר לימודים המציע מידע רלבנטי.

לימודי תעודה - מידע שימושי

גולשים שקראו על "לימודי תעודה" התעניינו גם ב:

לימודי משפטים, לימודי אנגלית.

המלצות קריאה:

ללא.

מקורות מידע נוספים:

ללא.

חיפושים פופולאריים:

"לימודים","הצעות לימודים","לימודים בישראל".

תוכן עניינים 

  

קורסי העשרה ופנאי

 • לימודי שייט
  לימודי שייט
  יש קורסים שלא תרצו לפספס - לימודי שייט, הדרך הקלה להפיג מתחים בתקופת הלימודים...
 • לימודי תזונה
  לימודי תזונה
  מזון בריא הוא לא רק דרך חיים, אלא מקצוע לכל דבר...

מוסדות מומלצים

 • הטכניון
 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת חיפה
/

מאמרים מומלצים

צור קשר

שם
טלפון
דוא"ל
אתר
מהות הפניה
הערות
שאלות