לימודים? יש דבר כזהכשאומרים לימודים אקדמיים למה מתכוונים?
כשאומרים לימודים אקדמיים למה מתכוונים? מתכוונים ללימודים במוסד שפועלים בו אנשי מדע ורוח כדי להפיץ את הידע שברשותם ולהרחיבו. המקור של המילה הוא באקדמיה שהקים אפלטון בשנת 385 לפני הספירה. היה זה אחד מבתי הספר המאורגנים הראשונים בתולדות התרבות המערבית. הוא הוקם בחלקת קרקע ב"חורשת האקדמיה" ע"ש הגיבור אקדמוס, במטרה לשמש מרכז לימודים בתחומי הפילוסופיה והמתמטיקה. מלומד בולט שלמד באקדמיה באתונה, היה אריסטו.

על שערי האקדמיה הזו שייסד אפלטון נכתב "מי שאינו יודע גיאומטריה, שלא ייכנס" והכוונה היא שהכניסה לשערי האקדמיה פתוחה לכל.

איך בוחרים מה ללמוד? ההתלבטות קשה במיוחד כאשר פערי השכר גדולים בין המקצועות המבוקשים: מחשבים - היי טק, כלכלה לבין המקצועות הפחות מבוקשים – הוראה, נניח או פילוסופיה. לבחירה בתחום הלימודים יש השפעה על החיים המקצועיים וגם האישיים ולכן זוהי החלטה משמעותית שעושים אנשים צעירים בדרך כלל, שיתכן ועדיין לא החליטו מה ירצו לעשות כאשר יהיו גדולים.

אז אם אתם שייכים לקבוצה הזאת, שבגיל חמש הלכו בדרך קבע עם הסטטוסקופ על הצוואר, אשריכם, כנראה שאתם משתייכים לקבוצה של אלה שיודעים מגיל צעיר מה הם רוצים להיות.

למשל, סקר של שלוש אוניברסיטאות קנדיות (בריטיש קולומביה, קלגרי ואלברטה), שפורסם באוקטובר השנה, בודק מה היו הפקטורים שהשפיעו על בחירת קריירה של מנתח. בשנים האחרונות, כך עולה, הבחירה במקצוע הזה הושפעה בעיקר על ידי תפיסת המקצוע כמתגמל גבוהה מבחינת השכר, יוקרה ואפשרויות תעסוקה.
מתוך כל הנחקרים, 75.8 אחוזים באו ממשפחות בעלות השכלה אקדמית, 40 אחוזים היו בעלי חברי משפחה קרובים או חברים שעוסקים ברפואה.

בסקר אחר שנערך ב-2007 באוניברסיטת מינסוטה האחוז הגבוה ביותר של ההורים, 37.7 ענה, כי צריכה להיות להם איזו שהיא השפעה על בחירת תחום המקצוע שילמדו בנם או בתם, 41 אחוזים ענו כי לאמא ההשפעה הגדולה ביותר.

איך בוחרים, אחרי שמחליטים להרשם ללימודים ומחליטים איזה תחום לימודים רוצים ללמוד, איך בוחרים לאיזה מוסדות לימוד להירשם? הויכוח על מה עדיף – אוניברסיטה או מכללה – ניטש כמעט בכל פורום, ויוצר שרשורפלצת כמעט מדי חודש.

בדירוג האוניברסיטאות והמכללה של מכון המחקר מעל>הממוצע משנת 2006 קוטף הטכניון את המקום הראשון, האוניברסיטה העברית במקום השני, אוניברסיטת בן גוריון במקום השלישי, המרכז הבינתחומי הרצליה במקום הרביעי ובמקום החמישי אוניברסיטת תל אביב.

פסיכולוגיה, לפי אותו דירוג, הכי טוב ללמוד באוניברסיטת בן גוריון. אחר כך מדורגות אוניברסיטת תל אביב (מקום שני) והאוניברסיטה העברית (מקום שלישי).
משפטים לעומת זאת, לפי אותו דירוג, הכי כדאי באוניברסיטת תל אביב מבין האוניברסיטאות ומבין המכללות המרכז הבינתחומי הרצליה מקום ראשון ואחריו המסלול האקדמי המכללה למנהל.

בכל מקרה ההמלצה היא ללכת לימים הפתוחים וכך לקבל איזו שהיא תמונה על מה יש לאותו מוסד לימודים להציע לכם.

מסקר שנערך באוקטובר 2008 בערוץ הלימודים תפוז, בו נשאלו הגולשים לאיזו אוניברסיטה היו רוצים להתקבל בעדיפות ראשונה, עולה כי יש תיקו בין שתי אוניברסיטאות במקום הראשון וגם בשני. במקום הראשון עם 30 אחוזים כל אחת נמצאות אוניברסיטת תל אביב והטכניון, במקום השני עם 20% כל אחת, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בן גוריון בנגב.

לימודים אקדמיים - מידע שימושי

גולשים שקראו על "לימודים אקדמיים" התעניינו גם ב:

לימודי משפטים, לימודי אנגלית.

המלצות קריאה:

ללא.

מקורות מידע נוספים:

ללא.

חיפושים פופולאריים:

"לימודים","הצעות לימודים","לימודים בישראל".

תוכן עניינים 

  

קורסי העשרה ופנאי

 • לימודי שייט
  לימודי שייט
  יש קורסים שלא תרצו לפספס - לימודי שייט, הדרך הקלה להפיג מתחים בתקופת הלימודים...
 • לימודי תזונה
  לימודי תזונה
  מזון בריא הוא לא רק דרך חיים, אלא מקצוע לכל דבר...

מוסדות מומלצים

 • הטכניון
 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת חיפה
/

מאמרים מומלצים

צור קשר

שם
טלפון
דוא"ל
אתר
מהות הפניה
הערות
שאלות